Nieoficjalne forum pasjonatów NC10

Nieoficjalne forum tematyczne, poświęcone netbookowi NC10.


  • Index
  •  » Elektronika
  •  » Czy będzie działać i jaki modem HSDPA zamiast Samsung GT-Y3100?

#1 2011-01-18 14:59:17

tefta

Gość

Czy będzie działać i jaki modem HSDPA zamiast Samsung GT-Y3100?

Witam,


W grudniu skończyła mi się gwarancja na NC10 z iPlus i pechowo w zeszłym tygodniu w Connection Manager pokazał się komunikat "Usługa ograniczona". Instalacje software itp. czynności nic nie dały, więc (zgodnie z info z serwisu) podejrzewam padnięty modem. Pech...
Chciałbym uniknąć dodatkowych kosztów z przesyłaniem i naprawą sprzętu w serwisie w W-wie, i dlatego postanowiłem kupić i zainstalować samemu albo taki sam albo inny modem o tych samych parametrach.
Pytanie, czy można gdzieś kupić w  wolnej sprzedaży modem Samsunga lub czy w ogóle można zainstalować i jaki modem innej firmy?
Szukałem odpowiedzi w necie, ale właściwie nic nie znalazłem. Serwis, przynajmniej w rozmowie tel., powiedział, że modemy Samsunga mają tylko do własnych napraw. Nie pytałem ich jeszcze o kwestię innego modemu, ale nie spodziewam się, żeby otrzymał satysfakcjonującą mnie odpowiedź. W końcu każdy chroni i dba o swój biznes, prawda?
Czy może ktoś z Was jest w stanie pomóc mi w tej sprawie? Czy np. modemy Globe Trotter GTM378 lub GTM382 f-y Option będą działać w tym netbooku?

Pozdrowienia,
Jarek
Bydgoszcz

#2 2011-03-16 21:52:02

 przemek480

Użytkownik

3155409
Zarejestrowany: 2010-05-04
Posty: 14

Re: Czy będzie działać i jaki modem HSDPA zamiast Samsung GT-Y3100?

Witam

Sprawdź najpierw czy przewód antenowy jest dobry. Mógł gdzieś przy zawiasach się "złamać" i stąd ograniczone usługi - brak sygnału gsm. Wymiana na inny modem nic wtedy nie da.
Usterka może być podobna do taśmy lcd - biały ekran, przewód łamie się, a antena GSM jak i WIfi są poprowadzone w pokrywie matrycy.

Pozdr.

Offline

  • Index
  •  » Elektronika
  •  » Czy będzie działać i jaki modem HSDPA zamiast Samsung GT-Y3100?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora