Nieoficjalne forum pasjonatów NC10

Nieoficjalne forum tematyczne, poświęcone netbookowi NC10.


#1 2009-05-18 21:14:06

jackpe

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-13
Posty: 10

NC10 i Play

Mam pytanie do posiadaczy NC10. Czy próbował ktoś z Was połączyć się z siecią Play? Kupiłem starter Play online i nie mogę nawiązać połączenia z netem.
Wpisałem ustawienia sieci dla Play naciskam połącz i po chwili mam błąd 718. Taki sam efekt jest przy próbie połączenia dial-UP jak i za pomocą aplikacji Samsung Connection Menager.
Oczywiście jestem w zasięgu 3G i aplikacja pokazuje mi fuul zasięg.
Mam możliwość rozwiązania umowy z Plusem i chciałbym przejść do Play jednak nie wiem dlaczego nie mam połączenia z netem. Dzwoniłem do Play, jednak na ich informację szkoda każdej wydanej złotówki i czasu:) W Samsungu też nie potrafili mi pomóc.
Konfigurowałem połączenie zgodnie z danymi na forum. We właściwościach modemu wpisane AT+CGDCONT=1,"IP","internet" Nr Dial-Up:*99#, lub numer dialup:*99***1#. Co jeszcze mogę zrobić?
Pozdrawiam

Offline

#2 2009-05-18 22:26:43

studzin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 41

Re: NC10 i Play

Dziwne bo ja u siebie mam predefiniowane ustawienia od samsunga dla playa(Erowskie dzialaly w BC).


http://lh6.ggpht.com/_RwOZebpEF1k/ShHFiIm0xoI/AAAAAAAAD-4/f6KE2-jE7xA/1.JPG

Offline

#3 2009-05-19 10:03:36

jackpe

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-13
Posty: 10

Re: NC10 i Play

Rozumiem Studzin, że łączysz się z Play bez żadnego problemu? Ustawienia to ja też mam takie same tylko połączenia nie nawiązuje. Za każdym razem otrzymuję komunikat " Zakończono połączenie ".  Włożyłem starą kartę Ery i mam to samo. Diabli mnie biorą bo z Plusem też mam problem i modem nie łączy się z siecią tylko wtedy kiedy jest w zasięgu 3G o czym pisałem już w innym wątku. Dlatego chciałem przejść do Play, ponieważ i tam mogę korzystać tylko z 3G a jest o dużo taniej. Czy może to świadczyć o uszkodzeniu modemu tak jak jest opisane na końcu tego wątku, post unr3al2 : http://www.nc10.pun.pl/viewtopic.php?id=35 ?
Nie zdążę oddać NC10 do serwisu aby mi to sprawdzili przed upływem terminu który pozwala mi na rozwiązanie umowy a nie chce się zostać bez dostępu do netu na NC10.

I jeszcze jedno. Zainstalowałem Windows 7 tylko po to aby sprawdzić modem na czystym systemie i bez problemu widzi jak i łączy się z Play. Z plusem pozostał problem i w edeg się nie połączy. Chyba że wejdę w msconfig, wyjdę nic nie robiąc z ponownym uruchomieniem systemu. Czyli tak jak było do tej pory.
Może ktoś ma jakiś pomysł?

Ostatnio edytowany przez jackpe (2009-05-19 18:37:50)

Offline

#4 2009-05-19 23:01:59

studzin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 41

Re: NC10 i Play

Ja Playa nie mam, ale jeżeli na żadnej innej karcie nie chce się połączyć(Ustawienia Ery są na 100% dobre) to może być faktycznie usterka. Mi chodzi obecnie  na Heyahu i nawet w lesie mam zasięg(GPRS lub EDGE ale jest). Proponuję zerwać umowę z Playem, zareklamować szajsunga i potem na nowo wziąść playa na test tym razem na babcie, wujka Zdziśka albo kogoś z znajomych(to dziadostwo trzeba dobrze potestować bo w niektórych lokalizacjach chodzi jak krew z nosa a w niektórych bajka).

Offline

#5 2010-06-28 22:18:41

adziorros

Gość

Re: NC10 i Play

Witajcie,

mam ten sam problem, mianowicie samsung z zainstalowanym oprogramowaniem iplusa, ale jak włożę kartę play to działa. Chodzi o to, ze nie mogę znaleźć oprogramowania, które pokazywało mi stan konta itp.

Pozdrawiam

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora