Nieoficjalne forum pasjonatów NC10

Nieoficjalne forum tematyczne, poświęcone netbookowi NC10.


#31 2010-07-14 22:56:45

NC-10 biały ekran

Gość

Re: NC10 Biały ekran

.Miałem ten sam problem.zgłosiłem usterke w czwartek w piątek DHL   Pszczyna-

Raszyn-Pszczyna wtorek DHL z naprawionym netbokiem.Wymieniono część podobno matrycę o nazwie CBF  HARNESS-LCD;WINCHESTER,WIRE,UL10064 nr katalogowy BA39-00784A.                                                                                                                                                                                                                              stanislaw                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     PS.Zmieniono serwis i naprawy gwarancyjne na EKSTRA poziomie

#32 2010-11-17 00:27:58

Jacek

Gość

Re: NC10 Biały ekran

Potwierdzam informacje które zamieścił mentor, u mnie naprawa trwała 2h przy pomocy jednego rodzaju śrubokręta prawa jazdy(bo cieńsze) karty bankomatowej, lutownicy, scyzoryka i małego przewodu. do odkręcenia jest ze 20 śrubek, wiązka idzie lewym zawiasem... uczucia jak przy operacji na otwartym sercu ale po wszystkim pieniądze są w kieszeni i duma rozpiera.

#33 2010-12-06 19:52:23

piotr

Gość

Re: NC10 Biały ekran

No nic, może i ja się pokuszę o rozkręcenie, jedno, co mnie zastanawia to, że problem zupełnie nie występuje przy pracy na baterii (bez podłączonego kabla zasilającego). Na podpiętym do zasilania - biały ekran pojawia się co chwilę.

#34 2011-01-20 23:00:22

dziwne

Gość

Re: NC10 Biały ekran

mój problem jest podobny, tzn bialy ekran jednak u mnie dzieje sie to zawsze gdy laptop jest odlaczony od zasilania i dziala na baterii... a to dziwne, nie zauwazylam roznicy pomiedzy katami matrycy poniewaz zawsze jest pod takim samym katem(oczywiscie kiedy go uzywam) Czekam na porady i diagnozy

#35 2011-02-03 13:36:17

sarone

Gość

Re: NC10 Biały ekran

jesli ktos ma prob z wymiana tasmy, chetnie pomoge; koszt zdezydowanie mniejszy niz w serwisie ;]
pozdrawiam

#36 2011-04-12 11:10:35

Jacck

Gość

Re: NC10 Biały ekran

mentor napisał:

Po prostu naprężenia i długość przewodu na styk spowodowały jego przerwanie. Pozostałe 17 już izolowanych przewodów jest nienaruszona.
Przerwana "linka" jest dość krucha, kilkadziesiąt załamań i pęka.

Obecnie mam pewność, że usterka nie powróci, zaoszczędziłem czas i nerwy.

W którym miejscu pęka ten przewód masy? Bo nie chce mi się rozwijać izolacji z całego.
Gdzieś w okolicy zawiasa?

#37 2011-10-16 19:40:59

Camel_33

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-06-17
Posty: 15

Re: NC10 Biały ekran

Witam,
Wczoraj dołączyłem do ekskluzywnego klubu naprawionego białego ekranu, udało mi się!!! Chociaż nie wiem czy za jakiś czas kabelek nie przerwie się znowu. Komputer rozebrany caluteńki i tak sobie pomyślałem, że za 1700 jakie dałem 3 lata temu za mojego NC10 to kurcze trochę przeszarżowali, z drugiej strony tyle elementów, a tu taki kabelek się rozrywa ... no cóż jestem w każdym razie dumny że dałem radę. Na allegro te tasiemki są już po 56 złociszy + przesyłka, więc jakieś 70 zł w kieszeni.
A co do miejsca przerwania to ... i tak trzeba całą izolację rozebrać, a rozerwanie jest gdzieś pośrodku.

Offline

#38 2012-08-08 13:49:15

MeWash73

Gość

Re: NC10 Biały ekran

Obrazkowo jak można wymienić ten kabel:
http://www.youtube.com/watch?v=D_1-g5S0uAs

#39 2012-10-13 12:53:10

aaa

Gość

Re: NC10 Biały ekran

LEvEL napisał:

Witam

A ja mam też problem chyba z taśma lcd. Od wczoraj w zależności od ustawienia kąta matrycy LCD, ekran robi się zielony, a dokładniej kolor biały i podobne staja się zielone, wystarczy że lekko nawet o milimetr ruszę matryca i jest ok. Na pewno to nie wina sterowników czy systemu, bo sprawdzałem na XP i W7. Czy ktoś miał podobny problem? Dzwoniłem do Samsung Polska i był niemal pewny że to taśma ale serwis Telamark ma fatalne opinie i nie chce go tam wysyłać. Można to samemu zrobić?

#40 2013-01-10 14:08:57

Camel_33

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-06-17
Posty: 15

Re: NC10 Biały ekran

Witam,
Trochę późno odpowiadam, bo pytanie jest z października, ale ... na 100 % to kabel. Miałem identyczne objawy, włącznie z obrazem koloru tęczy!
Ale z kolei mam pytanie też.
Mam Samsunga N150 jako drugiego i jest taka ciekawa rzecz, że wyświetla kolor brązowy zamiast czarnego. Po prostu komputer jest w 100% sprawny, inne kolory wyświetla normalnie, bardzo ładnie ale po prostu w miejsce czarnego koloru wstawia brązowy. Jest tak w każdym momencie działania komputera, czy to strony internetowe, czy zdjęcia, po prostu nie ma czarnego, tylko jest brązowy. Oczywiście brązowy jest wyświetlany jako ... brązowy. Macie jakieś pomysły co to może być?

Offline

#41 2013-11-20 16:47:48

normekk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-20
Posty: 1

Re: NC10 Biały ekran

Witajcie.

Ja mam biały ekran niestety, nie z winy taśmy... Taśmę wymieniłem, system się uruchamia i nawet zmiana kontrastu nic nie pomaga.

Od momentu startu laptop nic nie wyświetla, jedyne co to podświetlenie matrycy. Czy ktoś ma pomysł co mogę sprawdzić? Co może być uszkodzone - od czego mogę zacząć swe poszukiwania?

Pozdrawiam i dziękuję!

Offline

#42 2013-11-27 14:53:46

qwerty

Gość

Re: NC10 Biały ekran

Witam
Mam n150 w7s z 3g i problem
System uruchamia sie .wpisuje haslo i dalej wyskakuje bialy ekran ...
Prosze o pomoc czym to jest spowodowane ...?

#43 2013-12-11 22:33:39

M_Kępa

Gość

Re: NC10 Biały ekran

witam..

poszukuję matryce do nc10.. znajdzie się tu jakaś?

#44 2023-01-20 09:46:26

1endzi

Gość

Re: NC10 Biały ekran

Mogę potwierdzić problem z masą, po dołożeniu dodatkowego kabelka jest ok, dodałbym zdjęcia ale nie widzę możliwości takiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora