Nieoficjalne forum pasjonatów NC10

Nieoficjalne forum tematyczne, poświęcone netbookowi NC10.


#16 2010-04-01 09:45:02

Qbik

Aktywny Użytkownik

Call me!
Skąd: wawa
Zarejestrowany: 2009-05-01
Posty: 66
WWW

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

ok pytanie skąd jesteś bo ta partycja zajmuje ponad 2gb
Może masz jakiś pomysł przez co udostępnić, jak nie to najwyżej wrzucę na Opera unite, ale to będziemy musieli się zgrać czasowo


Opera, Miranda IM ucieczka od szarości    NC10 2GB i HDD 500GB Win7 i Mac OSX

Offline

#17 2010-04-02 15:48:04

kerimek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 1

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

Podłączę się do tematu z moim problemem. Kupiłem samsunga R780, uruchomiłem, podzieliłem na 2 partycje dysk no i zrobiłem kopię za pomocą recovery. W zarządzanie komputerem/magazyn widziałem 4 partycje (15gb (chyba z obrazem), system, c, d), wszystkie były oznaczone jako partycja podstawowa. Następnie za pomocą zarządzania dyskami w windowsie podzieliłem d na dwie partycje. Jednak wszystkie partycje oprócz tej 15gb są widoczne w zarządzaniu dyskami jako wolumin prosty. Nie mogę teraz za pomocą recovery przywrócić stanu 'zerowego', również za pomocą ghosta nie mogę wybrać na którą partycję przywrócić wcześniej zrobiony w ghoscie obraz. Co należy w tej sytuacji zrobić aby nie stracić obrazu? Jest to mój pierwszy laptop i za bardzo nie wiem co mogę robić a co nie.

PS, przy próbie skorzystania z SRS pojawia się że nie można znaleźć x:/clone...

Offline

#18 2010-04-09 12:11:15

wojtek_1976

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-30
Posty: 3

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

witam
dzieki za odpowiedz
Jestem z Wa-wy karzde rozwiazanie dla mnie jest ok
moja propozycja to wrzucenie na ftp-a
dzieki raz jeszcze
podaje nr gg do kontaktu 22298911

Offline

#19 2010-04-09 22:39:35

gizmo

Gość

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

Witam wszystkich,
Chcialbym prosic o pomoc i udostepnienie recover gdyz zajebisty serwis szajsunga trzymal mi sprzet 6 tygodni i wymienil dysk, ramke i klawiature. Taka operacje mozna zrobic w godzine jak nie mniej. Jednakze gdy juz otrzymalem sprzet niemilo otrzymalem z nim niespodzianke .... Za przeproszeniem niekompetentne ciu..le zrobili mi partycje recowery o pojemnosci 100 gb,systemowa 60gb i pozostalo mi 70 gb kolejnej wolnej partycji .... Po skonsultowaniu sie z nimi nie sa w stanie mi opisac jak zmienic partycje no bo przeciez nie moga, a na pytanie ile beda trzymac sprzet skoro rekonfiguracja to znow moze nie cala godzina nie odpowiedzieli nic... Czy ktorys z uzytkownikow wie moze jak poradzic sobie z tym problemem tak zeby ten recowery pozostal ale na mniejszej partycji, badz jak skopiowac go na jakas pamiec by moc zawsze miec system w koncu za niego zaplacilem ....
Moj sprzecik to Samsung R610

#20 2010-04-09 23:04:54

 kasztan13

Użytkownik

status 2911570
5881930
Call me!
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 44

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

gizmo napisał:

Witam wszystkich,
Chcialbym prosic o pomoc i udostepnienie recover gdyz zajebisty serwis szajsunga trzymal mi sprzet 6 tygodni i wymienil dysk, ramke i klawiature. Taka operacje mozna zrobic w godzine jak nie mniej. Jednakze gdy juz otrzymalem sprzet niemilo otrzymalem z nim niespodzianke .... Za przeproszeniem niekompetentne ciu..le zrobili mi partycje recowery o pojemnosci 100 gb,systemowa 60gb i pozostalo mi 70 gb kolejnej wolnej partycji .... Po skonsultowaniu sie z nimi nie sa w stanie mi opisac jak zmienic partycje no bo przeciez nie moga, a na pytanie ile beda trzymac sprzet skoro rekonfiguracja to znow moze nie cala godzina nie odpowiedzieli nic... Czy ktorys z uzytkownikow wie moze jak poradzic sobie z tym problemem tak zeby ten recowery pozostal ale na mniejszej partycji, badz jak skopiowac go na jakas pamiec by moc zawsze miec system w koncu za niego zaplacilem ....
Moj sprzecik to Samsung R610

Gizmo mogłeś założyć nowy temat. Twój problem jest inny.

Możesz spróbować programem Partition Magic, z tego co pamiętam ma on możliwość zmniejszenia partycji bez utraty danych, lub gdy masz Viste bądź Windows 7 (nie jestem pewny czy jest taka opcja) spróbować zmniejszyć rozmiar partycji z poziomu Menadżera dysków.


Zbieram na SDD, dopomożesz?

Offline

#21 2010-04-10 17:50:00

Qbik

Aktywny Użytkownik

Call me!
Skąd: wawa
Zarejestrowany: 2009-05-01
Posty: 66
WWW

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

wojtek_1976 napisał:

witam
dzieki za odpowiedz
Jestem z Wa-wy karzde rozwiazanie dla mnie jest ok
moja propozycja to wrzucenie na ftp-a
dzieki raz jeszcze
podaje nr gg do kontaktu 22298911

gg nie używam

za chwilę wrzucę na Opera unite jak ktoś chce pobierać to niech mi da znac via skype to nie będę wyłaczał kompa

obraz partycji był zrobiony za pomocą Acronis True Image

link to
http://home.qbik13.operaunite.com/file_sharing/

hasło: nc10


Opera, Miranda IM ucieczka od szarości    NC10 2GB i HDD 500GB Win7 i Mac OSX

Offline

#22 2010-04-10 20:07:55

wojtek_1976

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-30
Posty: 3

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

chciałbym pobrac ten plik ale cos nie zabardzo idzie
poprosze jeszcze o info co dalej z tym plikiem jak nagrac plyte
dzieki

Offline

#23 2010-04-10 21:26:58

Qbik

Aktywny Użytkownik

Call me!
Skąd: wawa
Zarejestrowany: 2009-05-01
Posty: 66
WWW

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

instalujesz na pc Acronisa i dalej wgrywasz za jego pomocą

EDIT

jak ktoś ma konto na jakimś serwisie z ponad 2 giga miejsca to może wrzucimy tam obraz tej partycji  /ja niestety nie posiadam  /

Ostatnio edytowany przez Qbik (2010-04-16 18:16:23)


Opera, Miranda IM ucieczka od szarości    NC10 2GB i HDD 500GB Win7 i Mac OSX

Offline

#24 2010-09-20 00:35:39

misiolin

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 3

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

A ja mam takie pytanie, czy wbudowany recovery zadziała gdy zmienię dysk na większy i przerzucę pliki z tej partycji na nowy dysk? Czy musiałbym skopiować jeszcze jakieś programy?
Jeżeli to nie zadziała, to jakim programem mógłbym zrobić taką partycję na dysku zewnętrznym USB? Dodam tylko że zamierzam na kompie zainstalować 7kę, a XP-ka chce mieć "tak na wszelki wypadek".

Offline

#25 2010-09-20 00:50:48

Qbik

Aktywny Użytkownik

Call me!
Skąd: wawa
Zarejestrowany: 2009-05-01
Posty: 66
WWW

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

Jak zmienialem dysk zrobilem kopie partycji za pomoca programu Acronis true image czy jakos tak, jak wpiszesz acronis to znajdziesz


Opera, Miranda IM ucieczka od szarości    NC10 2GB i HDD 500GB Win7 i Mac OSX

Offline

#26 2010-10-05 21:47:55

TSNG

Gość

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

Witam mam takie pytanie, wkurza mnie już ten cały "szjscovery" i chciałem go całkiem wypierniczyć ale się nie daje skurczy byk... jak próbowałem go z pozycji linuxa to nie chciał nawet cfdiska otworzyć (linuxowy manager partycji), wyskoczyło coś a'la "nie można zrobić pełnej mapy partycji" ktoś poleci jakiś programik trwale rozwiązujący sprawę??

#27 2010-10-20 14:27:40

Qbik

Aktywny Użytkownik

Call me!
Skąd: wawa
Zarejestrowany: 2009-05-01
Posty: 66
WWW

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

u mnie przy instalacji Win 7 usunąłem wszystkie partycje i zrobiłem na nowo, nie wiem jak w Linuksie


Opera, Miranda IM ucieczka od szarości    NC10 2GB i HDD 500GB Win7 i Mac OSX

Offline

#28 2011-01-30 14:29:44

asssssssssssssss

Gość

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

studzin napisał:

Oj chyba Ci jej tak poprostu nie dam, bo mam tam troche haseł, programów pokonfigurowanych itp. Ale to nie jest problem sobie coś takiego zrobić. Jak co to moge "za rączke" poprowadzić.

asas

#29 2011-03-10 08:21:43

rysiek

Gość

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

Witam, jestem posiadaczem samsung R540 - JS07PL i prosiłbym kto ma o udostępnienie kopii czystej recovery, ponieważ obawiam się ze w przyszłości mogę mieć jakieś problemy a nie zrobiłem sobie kopii zaraz po zakupie a teraz chcąc utworzyć taka kopie to pokazuje mi ze jest 28,6 Gb i potrzeba 7 płytek jak dla mnie to bez sensu. Również ewentualnie mogę od kogoś odkupić nośnik oryginalny DVD z systemem Windows 7 HOME PREMIUM 64 BIT PL, lub jakby ktoś mógł  zrobić obraz czystej płyty z oryginału "bez żadnych dodatków" proszę o maila.

#30 2011-03-29 14:06:44

Samsung Recovery

Gość

Re: Partycja recovery i Samsung Recovery Solution

Qbik napisał:

wojtek_1976 napisał:

witam
dzieki za odpowiedz
Jestem z Wa-wy karzde rozwiazanie dla mnie jest ok
moja propozycja to wrzucenie na ftp-a
dzieki raz jeszcze
podaje nr gg do kontaktu 22298911

gg nie używam

za chwilę wrzucę na Opera unite jak ktoś chce pobierać to niech mi da znac via skype to nie będę wyłaczał kompa

obraz partycji był zrobiony za pomocą Acronis True Image

link to
http://home.qbik13.operaunite.com/file_sharing/

hasło: nc10

Witam proszę o podanie terminu kiedy mogę ściągnąć od Ciebie tę partycję - SamsungRecovery!!!!!!
Dziękuje z góry

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora