Nieoficjalne forum pasjonatów NC10

Nieoficjalne forum tematyczne, poświęcone netbookowi NC10.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-05-19 15:17:31

marekzegarek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 15

wciąż legalny home sp3 i nowe partycje

propozycja dla osób wykonujących reinstalację, sam chcę to zrobić ale, za jakiś czas wykorzystując oryginał homa sp3 robimy nowe partycje instalujemy system wpisujemy kluczyk z naklejki i rejestrujemy system, robimy kopię zapasową  - czy oryginalny soft zadziała, w normalnym pc mam też w biosie opcję recovery, która nigdy nie działała może dlatego, że partcję robiłem zawsze na końcu dysku, w nc 10 jak pisza koledzy jest ona na początku dysku, jeśli mam rezygnować z początkowych sektorów to wole uzyć ghost'a napiszcie co myślicie albo jak ktoś przetestuje niech się podzieli doświdczeniem, swoją drogą szukam najbardziej optymalnego systemu do nc 10 może minixp bo na linuxa mam zbyt mało doświadczenia jeszcze

Offline

#2 2009-05-19 22:55:32

studzin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 41

Re: wciąż legalny home sp3 i nowe partycje

Ghost Ghost i jeszcze raz Ghost. Przez te "bajeranckie" aplikacje samsunga tylko się denerwowałem(system bez nich jest wyraźnie wydajniejszy) Zostawiłem tylko komplet sterów, soft od atherosa, zarządzania energią i modemu. Jestem zadowolony, a przestrzeń na najwydajniejszym obszarze dysku zaoszczędzona.

Offline

#3 2009-05-20 22:01:04

eglebegle

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 21

Re: wciąż legalny home sp3 i nowe partycje

Już pisałem na forum, wywaliłem precz tę partycję recovery (6GB w najszybszej części dysku ). Te samsungowe recovery i ich soft zawiodło mnie o jedne przywracanie za daleko Kopie (robione darmowym Paragon Drive Backup 9.0 Express - działa bez zająknięcia) mam dwie: jedna z gołym systemem tzn. tylko winda, sterowniki, aktualne poprawki, a druga już z moim podstawowym softem + av + firewall. Leżą na DVDR ale także zrobiłem 6GB placyk z tymi kopiami na końcu dysku. Tam sobie mogą miejsce zajmować
Z softu samsunga zostawiłem sobie wyłącznie to co mówi studzin: zarządzanie energią, obsługa "niebieskich" klawiszy z Fn i oczywiście obsługa modemu. Reszta sio z dysku.

Co do optymalnego systemu.. to wg mnie wszystko zależy od oprogramowania z którego korzystasz codziennie  na tym mikrusie. U mnie są to aplikacje windowsowe, które może i mają swoje linuksowe odpowiedniki ale ja się nie znam na linuxie więc ten preinstalowany XP jest  jak najbardziej trafiony. Win7 nie instalowałem. XP jest dla mnie systemem sprawdzonym, znanym na wylot, znam jego narowy i sposoby na nie. Nie czuję potrzeby posiadania nowej systemowej kobyły od M$

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora