Nieoficjalne forum pasjonatów NC10

Nieoficjalne forum tematyczne, poświęcone netbookowi NC10.


#1 2010-04-30 11:54:29

adamus723

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-30
Posty: 2

Mac na nc10

Koledzy przejrzałem forum i zauważyłem, że brakuje w tym wątku podstawy. Dla mnie laika który chciał by rozpocząć zabawę z softem Mac'ka nie ma tu napisane jak to zrobić i skąd wziąć, jak zainstalować itp. Proszę pomóżcie i podzielcie się wiedzą

Offline

#2 2010-05-05 18:47:39

wankus

Użytkownik

500234
Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2009-04-30
Posty: 22

Re: Mac na nc10

witaj, nic prostszego - pod tym adresem masz instrukcje step by step:
http://mystiquemac.com/forum/viewtopic. … 5c5d8dd477

na dzien dobry musisz zmienic wifi na jakas kompatybilna z macosem.
powodzenia.


| black NC10, HSPA, 160GB dysk (na razie...) 2GB RAM HYNIX, DELL 1490 wifi - native airport | MacOS X 10.6.5 retail | XP | T41 speaker mod

Offline

#3 2010-05-13 00:14:06

Gebels

Gość

Re: Mac na nc10

Czy mógłbyś napisać poradnik how-to , jak zainstalowac tego Maca? i jakie wifi kupic?

#4 2010-05-18 15:46:51

wankus

Użytkownik

500234
Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2009-04-30
Posty: 22

Re: Mac na nc10

@Gebels - wszystko jest idealnie opisane na tym forum do ktorego podalem linka.

moj nc-mac chodzi idealnie, wszystko dziala.
co do kupna wifi - kilka topicow nizej masz moja dyskusje z kolega z forum nt. kupna karty - poczytaj.
dell 1490 bedzie OK


| black NC10, HSPA, 160GB dysk (na razie...) 2GB RAM HYNIX, DELL 1490 wifi - native airport | MacOS X 10.6.5 retail | XP | T41 speaker mod

Offline

#5 2010-05-22 22:06:17

Qbik

Aktywny Użytkownik

Call me!
Skąd: wawa
Zarejestrowany: 2009-05-01
Posty: 66
WWW

Re: Mac na nc10

@wankus z tego co czytałem na tamtym forum to instalacja 10.6.x wydaje się strasznie skomplikowana - do tej pory korzystałem z 10.5.8 Jest jakaś kompilacja tak samo prowadząca za rękę jak te z 10.5.8 tylko dla 10.6.x?


Opera, Miranda IM ucieczka od szarości    NC10 2GB i HDD 500GB Win7 i Mac OSX

Offline

#6 2010-06-02 14:17:39

wankus

Użytkownik

500234
Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2009-04-30
Posty: 22

Re: Mac na nc10

Qbik napisał:

@wankus z tego co czytałem na tamtym forum to instalacja 10.6.x wydaje się strasznie skomplikowana - do tej pory korzystałem z 10.5.8 Jest jakaś kompilacja tak samo prowadząca za rękę jak te z 10.5.8 tylko dla 10.6.x?

ja tez przechodzilem z 10.5.8 - i nie bylo to strasznie skomplikowane
uzylem NBI - netbook installer: http://code.google.com/p/netbook-installer/
i dokladnie postepowalem wg tej instrukcji:

Not too much deviation from the normal Netbookinstaller process to be honest. Used Netbookinstaller 0.8.3 RC5 and retail Snow Leopard disc.

I re-ran NBI after doing a clean install of Snow Leopard on a freshly partitioned drive and after upgrading to 10.6.2 and all available software updates. When I did, I unchecked the box that says hide netbookinstaller files. I also installed the old mirror friendly GMA kext, there's a check box for that.

The only things needed for working sleep was to use the correct DSDT.aml, I grabbed the one from here;

http://the.taoofmac.com/space/com/Samsung/NC10

Then to get brightness controls back I deleted the clamshell.kext from System/Library/Extension as instructed by Tea.

Then I decided I should try deleting the ApplePS2Controller.kext and replacing it with the VoodooPS2Controller.kext in /Extra/NC10Ext. A link to that file can be found in point 7 of the opening post of this thread;

viewtopic.php?f=56&t=385

Then I deleted Extensions.mkext from /Extra and ran UpdateExtra in /Extra and it rebuilt the Extensions.mkext in /Extra.

As an aside, I didn't install the VoodooPS2 prefpane that comes with the VoodooPS2 kext and I chose to delete the Synaptics prefpane that I presume NBI had added. I just use the Apple touchpad prefpane with two finger scrolling enabled, my touchpad has been just fine like that and the brightness controls FN+F12 & FN+INS work just fine.

Everything else has just worked, now I just put the NC10 to sleep, wake it up and go, it's fantastic!

a jeszcze prosciej bedzie uzyc gotowego obrazu systemu uzytkownika tea z tego forum, w tym jego systemie dziala doslownie wszystko, to chyba najwiekszy obecnie spec od nc10 i macos:
http://blog.tdev.me/2010/03/mac-os-x-sn … msung.html
tam mozna strone przetlumaczyc na EN

powodzenia!


| black NC10, HSPA, 160GB dysk (na razie...) 2GB RAM HYNIX, DELL 1490 wifi - native airport | MacOS X 10.6.5 retail | XP | T41 speaker mod

Offline

#7 2010-06-10 00:25:21

unr3al2

Aktywny Użytkownik

7400005
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 88
WWW

Re: Mac na nc10

Wszystko jest na google


Samsung NC 10, HDD 160GB, RAM 2GB, HSUP , WLAN BROADCOM BCM94311MCG , BIOS 05CA + Snow Leopard 10.6 Beta + MAC OS X 10.5.7.
Anchor–tekst

Offline

#8 2010-09-21 13:02:26

Qbik

Aktywny Użytkownik

Call me!
Skąd: wawa
Zarejestrowany: 2009-05-01
Posty: 66
WWW

Re: Mac na nc10

ma ktoś może działający obraz 10.62 zrobionego przez tea?

bo niestety nie moge go namierzyć


Opera, Miranda IM ucieczka od szarości    NC10 2GB i HDD 500GB Win7 i Mac OSX

Offline

#9 2010-11-01 16:04:52

wef

Gość

Re: Mac na nc10

wankus napisał:

Qbik napisał:

@wankus z tego co czytałem na tamtym forum to instalacja 10.6.x wydaje się strasznie skomplikowana - do tej pory korzystałem z 10.5.8 Jest jakaś kompilacja tak samo prowadząca za rękę jak te z 10.5.8 tylko dla 10.6.x?

ja tez przechodzilem z 10.5.8 - i nie bylo to strasznie skomplikowane
uzylem NBI - netbook installer: http://code.google.com/p/netbook-installer/
i dokladnie postepowalem wg tej instrukcji:

Not too much deviation from the normal Netbookinstaller process to be honest. Used Netbookinstaller 0.8.3 RC5 and retail Snow Leopard disc.

I re-ran NBI after doing a clean install of Snow Leopard on a freshly partitioned drive and after upgrading to 10.6.2 and all available software updates. When I did, I unchecked the box that says hide netbookinstaller files. I also installed the old mirror friendly GMA kext, there's a check box for that.

The only things needed for working sleep was to use the correct DSDT.aml, I grabbed the one from here;

http://the.taoofmac.com/space/com/Samsung/NC10

Then to get brightness controls back I deleted the clamshell.kext from System/Library/Extension as instructed by Tea.

Then I decided I should try deleting the ApplePS2Controller.kext and replacing it with the VoodooPS2Controller.kext in /Extra/NC10Ext. A link to that file can be found in point 7 of the opening post of this thread;

viewtopic.php?f=56&t=385

Then I deleted Extensions.mkext from /Extra and ran UpdateExtra in /Extra and it rebuilt the Extensions.mkext in /Extra.

As an aside, I didn't install the VoodooPS2 prefpane that comes with the VoodooPS2 kext and I chose to delete the Synaptics prefpane that I presume NBI had added. I just use the Apple touchpad prefpane with two finger scrolling enabled, my touchpad has been just fine like that and the brightness controls FN+F12 & FN+INS work just fine.

Everything else has just worked, now I just put the NC10 to sleep, wake it up and go, it's fantastic!

a jeszcze prosciej bedzie uzyc gotowego obrazu systemu uzytkownika tea z tego forum, w tym jego systemie dziala doslownie wszystko, to chyba najwiekszy obecnie spec od nc10 i macos:
http://blog.tdev.me/2010/03/mac-os-x-sn … msung.html
tam mozna strone przetlumaczyc na EN

powodzenia!

#10 2010-11-01 16:05:16

grgw

Gość

Re: Mac na nc10

wankus napisał:

Qbik napisał:

@wankus z tego co czytałem na tamtym forum to instalacja 10.6.x wydaje się strasznie skomplikowana - do tej pory korzystałem z 10.5.8 Jest jakaś kompilacja tak samo prowadząca za rękę jak te z 10.5.8 tylko dla 10.6.x?

ja tez przechodzilem z 10.5.8 - i nie bylo to strasznie skomplikowane
uzylem NBI - netbook installer: http://code.google.com/p/netbook-installer/
i dokladnie postepowalem wg tej instrukcji:

Not too much deviation from the normal Netbookinstaller process to be honest. Used Netbookinstaller 0.8.3 RC5 and retail Snow Leopard disc.

I re-ran NBI after doing a clean install of Snow Leopard on a freshly partitioned drive and after upgrading to 10.6.2 and all available software updates. When I did, I unchecked the box that says hide netbookinstaller files. I also installed the old mirror friendly GMA kext, there's a check box for that.

The only things needed for working sleep was to use the correct DSDT.aml, I grabbed the one from here;

http://the.taoofmac.com/space/com/Samsung/NC10

Then to get brightness controls back I deleted the clamshell.kext from System/Library/Extension as instructed by Tea.

Then I decided I should try deleting the ApplePS2Controller.kext and replacing it with the VoodooPS2Controller.kext in /Extra/NC10Ext. A link to that file can be found in point 7 of the opening post of this thread;

viewtopic.php?f=56&t=385

Then I deleted Extensions.mkext from /Extra and ran UpdateExtra in /Extra and it rebuilt the Extensions.mkext in /Extra.

As an aside, I didn't install the VoodooPS2 prefpane that comes with the VoodooPS2 kext and I chose to delete the Synaptics prefpane that I presume NBI had added. I just use the Apple touchpad prefpane with two finger scrolling enabled, my touchpad has been just fine like that and the brightness controls FN+F12 & FN+INS work just fine.

Everything else has just worked, now I just put the NC10 to sleep, wake it up and go, it's fantastic!

a jeszcze prosciej bedzie uzyc gotowego obrazu systemu uzytkownika tea z tego forum, w tym jego systemie dziala doslownie wszystko, to chyba najwiekszy obecnie spec od nc10 i macos:
http://blog.tdev.me/2010/03/mac-os-x-sn … msung.html
tam mozna strone przetlumaczyc na EN

powodzenia!

#11 2010-12-05 16:32:56

Wiertelak

Gość

Re: Mac na nc10

koledzy mam taki problem ponieważ jestem lewy jeżeli chodzi o sprawy komputera i czy jest ktoś z was z wrocławia/okolic i byłby tak miły aby pomóc mi zainstalować tego maca ? ponieważ ja się na tym nie znam a bardzo bym chciał mieć osx na swoim NC10

#12 2011-01-10 16:32:36

wankus

Użytkownik

500234
Skąd: 100lica
Zarejestrowany: 2009-04-30
Posty: 22

Re: Mac na nc10

Wiertelak napisał:

koledzy mam taki problem ponieważ jestem lewy jeżeli chodzi o sprawy komputera i czy jest ktoś z was z wrocławia/okolic i byłby tak miły aby pomóc mi zainstalować tego maca ? ponieważ ja się na tym nie znam a bardzo bym chciał mieć osx na swoim NC10

jak chcesz to mozesz przeslac mi pendrive'a jakiegos, wazne aby byl min. 8GB - ja Ci zainstaluje na nim gotowa wersje 10.6.5 (wersja od tea - dziala wszystko orpocz hibernacji) i odesle poczta. jestem z wawy
bedziesz musial tylko:
1. wymienic karte wifi w nc10, bo ta fabryczna nie dziala pod macos
2. wprowadzic odpowiednie ustawienia biosu - napisze ci jakie
3. zbootowac kompa z tego przygotowanego pendrive'a, i pozniej za pomoca disk utility przeniesc wszystko na dysk twardy nc10

jakbys byl zainteresowany to pisz na: wankus[malpka]g.pl

pozdrawiam
rafal


| black NC10, HSPA, 160GB dysk (na razie...) 2GB RAM HYNIX, DELL 1490 wifi - native airport | MacOS X 10.6.5 retail | XP | T41 speaker mod

Offline

#13 2011-04-04 23:22:04

riseman

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-04
Posty: 2

Re: Mac na nc10

Witam

Mam pendriva 8gb i obraz tea 10.6.5 , używam USB image tool ale obraz jest za duży na mojego pendriva , piszę że plik za duży po wypaleniu obrazu na płytke 8,5 i podłączeniu do osb i zbotowaniu nie widzi płytki. Proszę o pomoc oczywiście googluje już kilka dni... narazie bez skutku

Offline

#14 2011-04-22 14:43:43

withit

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 4

Re: Mac na nc10

podpinam się pod wątek, gdyż chciałbym postawic osx obok windy na moim nc10, dlatego pytam :

1. o jakie ustawienia BIOS-u chodzi
2. Jak przygotowac dysk aby osx był obok windy
3. czy obraz od Teo umożliwia zainstalowanie osx-a obok windows (chciałbym korzystac z obu systemów )

Offline

#15 2011-04-22 16:44:29

moja

Gość

Re: Mac na nc10

withit napisał:

podpinam się pod wątek, gdyż chciałbym postawic osx obok windy na moim nc10, dlatego pytam :

1. o jakie ustawienia BIOS-u chodzi
2. Jak przygotowac dysk aby osx był obok windy
3. czy obraz od Teo umożliwia zainstalowanie osx-a obok windows (chciałbym korzystac z obu systemów )

@riseman:
spróbuj wypalic płytę tak:
1. zmień obraz płyty z .dmg na .img programem dmg2img
2. następnie przekonwertuj powstały obraz .img na .daa programem PowerISO
3. w tym samym programie utwórz z obrazu .daa obraz .iso
4. wypal płytę z obrazu .iso zaznaczając " dodaj informację boot "

kiedyś wyczytałem to na jakimś forum

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora