Nieoficjalne forum pasjonatów NC10

Nieoficjalne forum tematyczne, poświęcone netbookowi NC10.


#1 2010-04-23 16:42:55

ahumado

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 2

Problemy z grafika

Witam wiec problem polega na tym ze wg mnie jak na takie parametry kompa wydajnosc karty graficznej jest niezadowalajaca, chodzi o to ze np w CS 1,6 mam jedynie 30fps no dalo by sie to przezyc ale jak np na ekranie jest cos wiecej niz tylko widok z pierwszej osoby jak np napisy kto kogo zabil i inne duperele to fpy spadaja do nawet 10-15/s co uniemozliwia gre. Ogolnie jak za duzo sie dzieje na ekranie to strasznie zwalnia, poza tym podczas Direct3D widac takie jakby pionowe pasy nie zmieniajace miejsca jest to slabo widoczne ale jest.
Wydaje mi sie ze CS powinien smiegac na tym sprzecie calkiem dobrze...
poza tym nie moge np filmikow w jakosci HD obejrzec np na Youtubie bo tez obraz sie tnie...

Ostatnio edytowany przez ahumado (2010-04-23 18:55:07)

Offline

#2 2010-04-23 22:42:21

neotion

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 20

Re: Problemy z grafika

Zupełnie nie rozumiem. Gdzie i kto napisał że netbook jest przeznaczony do gier??

Offline

#3 2010-04-24 00:53:03

ahumado

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 2

Re: Problemy z grafika

ktorej czesci mojego posta nie pojales? poza tym nie prowadzimy dyskusji czy netbook jest do gier czy nie, jak masz egzotyczne zdanie co do faktu ze doprawdy MOZNA na nim rowniez grac polecam temat http://www.nc10.pun.pl/viewtopic.php?id=28&p=1

a dla ludzi ktorzy maja cos normalnego do powiedzenia, powiem ze nie ma mowy o grze w world of warcraft mimo ze niektorzy mowili ze chodzi bez problemu ze wzgledu na duza ilosc napisow i te same problemy co w CS

Ostatnio edytowany przez ahumado (2010-04-24 00:54:20)

Offline

#4 2010-04-24 16:12:12

 kasztan13

Użytkownik

status 2911570
5881930
Call me!
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 44

Re: Problemy z grafika

No przesłaniem NC10 nie były gry, ale nie można powiedzieć, że nie ruszą na nim jakieś gierki. Spróbuj powyłączać zbędne procesy i uruchom tryb Speed Mode [FN+ F8] mi czasami to pomaga

U mnie też zacina filmy HD z YouTube. Postaram się opisać dosyć łatwo.
Filmy na YT są konwertowane na serwerze na swój format (flv lub mp4). Widocznie jest mocno kompresowane i nasz maluszek nie uciągnie tak szybkiego dekodowania. Do tego dochodzi jeszcze odtwarzacz który jest procesoro-lubny (flash lubi podcinać na słabszych maszynach).

Spróbuj odpalić HD 720p (o 1080p nie ma co marzyć i tak nie uciągnie ) z dysku będzie pięknie chodziło i nie zapomnij o Speed Mode


Zbieram na SDD, dopomożesz?

Offline

#5 2010-04-24 17:41:15

neotion

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 20

Re: Problemy z grafika

ahumado napisał:

Witam wiec problem polega na tym ze wg mnie jak na takie parametry kompa wydajnosc karty graficznej jest niezadowalajaca, chodzi o to ze np w CS 1,6 mam jedynie 30fps no dalo by sie to przezyc ale jak np na ekranie jest cos wiecej niz tylko widok z pierwszej osoby jak np napisy kto kogo zabil i inne duperele to fpy spadaja do nawet 10-15/s co uniemozliwia gre. Ogolnie jak za duzo sie dzieje na ekranie to strasznie zwalnia, poza tym podczas Direct3D widac takie jakby pionowe pasy nie zmieniajace miejsca jest to slabo widoczne ale jest.
Wydaje mi sie ze CS powinien smiegac na tym sprzecie calkiem dobrze...
poza tym nie moge np filmikow w jakosci HD obejrzec np na Youtubie bo tez obraz sie tnie...

Przecież sam napisałeś że "jak na takie parametry kompa wydajność karty jest niezadowalajaca... Ja kupując netbooka miałem świadomość  że jego "aż takie parametry" pozwolą mi jedynie w miarę komfortowo przeglądać net, obsłużyc pocztę. Miałem świadomość że nie nadaje się do grania, bo nie do takich celów jest przeznaczony i nie wyrażam publicznie swojego niezadowolenia z faktu że nabija mi mało klatek w grach... Jeśli by mnie fascynowało to, co można więcej wyciągnać z takiego netbooka, zapytałbym raczej jak to zrobić? A można troche wiecej wycisnąc z grafiki - wystarczy zgłebić się w lekture tego forum by poznac jak to zrobić a nie straaaaasznie dyskutować pisząc jedynie 2 posty.

pozdrawiam urażonego a moze wyrozumiałego (?) nowego (jak i ja) użytkownika forum

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora