Nieoficjalne forum pasjonatów NC10

Nieoficjalne forum tematyczne, poświęcone netbookowi NC10.


#1 2010-04-17 11:39:48

czarny

Gość

Problem z naklejką COA

Witam
Czy Microsoft wydaje jeszcze duplikaty certyfikatu legalności COA dla XP OEM?
Mam zamazany klucz, odczytanie go jest już prawie niemożliwe z wyjątkiem kilku literek i cyfr.
Recovery posiada standardowy serial, instalowany na wielu komputerach już w fazie produkcji, dlatego wyciągnięcie klucza programem odpada (będzie inny niż ten na naklejce).
Myślałem już nawet o odczynnikach dzięki którym ten zamazany numer się uwidoczni lub o ultrafiolecie
Pełna desperacja...

Jest jakiś sposób rozwiązania tego problemu?

#2 2010-04-17 15:29:51

neotion

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 20

Re: Problem z naklejką COA

Posiadasz przecież legalny system, wiec czemu z tym pytaniem nie zwrócisz się bezpośrednio do Microsoft? Wydasz kilka groszy na połączenie (jest też chyba bezpłatna infolinia) a dowiesz się wszystkiego u źródeł. Ja tak zrobiłem gdy po internecie zostały posiane plotki iż zakupiony OEM Windows7 i instalowany przez zwykłego posiadacza komputera jest nielegalny! A podawały go niby poważne portale (gazeta, chip i inne). Zadzwoniłem więc do Microsoftu i okazało się że jest to wierutna bzdura!
Pozdrawiam!

Offline

#3 2010-04-17 16:34:35

 kasztan13

Użytkownik

status 2911570
5881930
Call me!
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 44

Re: Problem z naklejką COA

[b]@czarny[b/] gdy już jakoś będziesz miał kod, polecam zaklejenie go przezroczystą taśmą. U mnie odklejała się nalepka i zamazywał kod, nakleiłem taśmę i jest wszystko ok. Idealnie ochrania naklejkę legalności


Zbieram na SDD, dopomożesz?

Offline

#4 2010-04-26 15:30:12

LEvEL

Gość

Re: Problem z naklejką COA

Dziś w tej sprawie dzwoniłem do Microsoft gdyż sam mam naklejkę niemal nie do rozpoznania a serial niewidoczny. Konsultant poinformował mnie iż system XP czy to Home, czy Pro nie jest już wspierany prze MS i nie ma możliwości zrobienia "duplikatu". Jedynie mogę sobie wyciągnąć serial po instalacji z Recovery

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora