eglebegle - 2009-04-03 15:16:42

Witam,

Używacie (korzystaliście?) tej ukrytej partycji Recovery? U mnie ta kopia została zrobiona po pierwszym uruchomieniu kompa w salonie Vobisu. Zajmuje 6GB najszybszej części dysku (leży odłogiem przed partycją systemową). Raz musiałem z niej skorzystać i dostałem po łapach - nie wiem czemu, ale Samsung Recovery Solution powiedział mi, że nie przywróci systemu z tej partycji ratunkowej, dopóki nie zmienię rozmiaru dysku systemowego :huh: Kopia została wykonana przed moimi modyfikacjami układu partycji (na starcie na dysku były dwie kobylaste partycje po 75GB każda), może dlatego SRS miał jakieś uwagi. Tak czy siak ta ukryta partycja w tamtym momencie stała się dla mnie bezużyteczną. Dzisiaj wywaliłem ją kompletnie z dysku, a odzyskane miejsce rozdysponowałem na inne partycje.

Czy macie doświadczenia z tym softem Samsunga do przywracania systemu? Ja mam fatalne :D Raz ta heca z rozmiarem partycji a dwa gdy chciałem przywrócić moją kopię C: wykonaną na innej partycji dysku. Powiedział, że w kopii jest błąd i że.. :fuckyou: user.  Czy ten soft nie ma jakiejś wewnętrznej weryfikacji wykonanej kopii? W każdym razie ani partycji Recovery ani tego softu już nie ma na moim dysku.
Bootowalne kopie mam zrobione za pomocą Paragon Drive Backup 8 Special Edition - jedna kopia gołego system, tylko z aktualnymi sterownikami, a druga w pełni chodząca z softem, itp.

Aha, usunięcie partycji recovery nie wpływa specjalnie (jakiś zwis czy tym podobne) na wciśnięcie F4 podczas bootowania - wyświetli się tylko komunikat, że obszar partycji recovery jest bad i winda startuje dalej normalnie (oczywiście jeśli jest nieuszkodzona ;)